דבר המנהלת

תמונה של הדס המנהלת

בוקר נפלא לכולנו,

תנועת המכבי הצעיר החלה בחנוכה תש"ה (1944) מסורת של מרוץ לפיד המתחיל באזור קברות המכבים,  שליד מודיעין ומשם מופץ ברחבי הארץ. הלפיד מובא בין השאר לנשיא המדינה בירושלים. מרוץ זה התקיים עוד לפני קום המדינה, ומאז מתקיימים בישראל מרוצי לפיד רבים במקומות שונים ברחבי המדינה.

במהלך כל השנים הללו מקדישים את מרוץ הלפיד ברחבי המדינה לנושאים שונים. אתם בחרתם להקדיש השנה את המרוץ ולהדליק את נרות החנוכיה בסימן שעות הפנאי וההתנדבות. שנת בר המצווה מאפשרת לכם בני מצווה ללמוד להכיר את עצמכם, לגבש את זהותכם האישית והקבוצתית, מפתחת מנהיגות ואחריות אישית ואף יוצרת את הקשר והחיבור לקהילה. 

מצוות הנן מעשים הדורשים אחריות רבה,  ולכן נדרשת מכם עתה החובה המוסרית והערכית לדאוג לחברה, שבה אתם חיים ולטפח אותה. לחפש את הצדק והאמת, האהבה והחמלה, עשיית החסד והעזרה לזולת.

כל אחד מכם הוא פרט יחיד ומיוחד בתוך הקבוצה, וכולכם ביחד מרכיבים את השלם . בכל נר שתדליקו נגלה פנים רבות בעשייה שלכם בשעות הפנאי,  ודרכם נוכל להיחשף ולהכיר תחומי  התעניינות מגוונים.  בכל אחד מהתחומים בהם אתם עוסקים בשעות הפנאי הנכם מטפחים תכונות חשובות כמו התמדה, נחישות, אמונה ואהבה.

 

המשיכו תמיד לעסוק במה שאתם אוהבים כדברי הרב קוק- " כשהנשמה מאירה, גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים."

 

לכולם אני רוצה לאחל חופשת חנוכה נעימה, טעימה ומאירה בחיק המשפחה.

ולכם בני המצווה הצלחה בהמשך שנת המצוות.

חג אורים שמח,

הדס